JÁ NIC, JÁ MOHAMED - obálka knihy

JÁ NIC, JÁ MOHAMED

Troufalý portrét zakladatele islámu. Miliarda a půl lidí ho vyznává, stejně tolik se ho bojí, ale jen hrstka o něm něco ví.


Lidumil, nebo monstrum? Vizionář, nebo pošetilec?Geniální stratég, nebo klikař? Feminista, nebo tyran? Alfasamec, nebo impotent?

Život Proroka napsaný srozumitelně, korektně a zábavně. Na jedné straně bitvy ve jménu Alláha, na druhé devět manželek. Záruka, že se nebudete nudit.

Na dramatickém osudu Mohameda porozumíte zásadám islámu, seznámíte se v kostce s obsahem Koránu. 

Kniha míří na dospělé čtenáře, je však doplněna o návod, jak ji případně převyprávět dětem.

Mohamedův život je poutavý, dramatický,uvěřitelný a lidsky srozumitelný. Zkrátka příběh, který se dobře vypráví. 
Proč ho vyprávět?
Protože znát příběh znamená porozumět. Aporozumět znamená zklidnit se.


Podrobnější informace

Ukázky z knihy

 
čtenář z DATABÁZE KNIH.cz
Kniha je psána jako návod k vyprávění příběhu jiné osobě nejlépe dítěti. Nic podobného jsem dosud nečetl tudíž nechci hodnotil zda-li je autorčin záměr zdařilý. Každopádně nápad je to pro mne neotřelý. A občas mi vložený zelený text, který slouží jako jakýsi hypotetický dialog mezi posluchačem a vypravěčem, dosti pomohl k pochopení hlavního textu. Samotný příběh je vyprávěn jednoduše, přímočaře a řekl bych, že i stručně. Autorka z mnoha zdrojů vybírá svoji (pro mne) uvěřitelnou a realistickou verzi života a skutků proroka Mohameda. Líčí jej jako živoucí osobu s klady i zápory a nezabředá do zbytečných mravokárných úvah. Knihu rád doporučím všem, kteří stojí o to dozvědět se o době a vzniku jednoho z nejrozšířenější náboženství světa základní informace.
Radiožurnál 20.12.18 o Mohamedovi
https://radiozurnal.rozhlas.cz/pokud-jde-o-nabozenstvi-mame-velke-mezery-ve-vzdelani-rika-spisovatelka-milena-7710477
REFLEX 50/2018
Cestovatelka a spisovatelka MILENA HOLCOVÁ (Romance na tři doby, Nech tu děti a zmiz, Přezrálé broskve) vydává zajímavou, provokativní knihu Já nic, já Mohamed. Přidává v ní i návod, jak život Proroka převyprávět dětem, v jejím případě sedmi vnoučatům ale je určena pro dospělé. Pracně a z dostupných českých pramenů v ní vypráví o vůdci, jemuž ani devět manželek, s nimiž žil pohromadě, nedokázalo ukočírovat ego a zamezit vzniku islámu, ideologie, o níž si před smrtí vůbec nebyl jistý, zda je správná. Portrét komentovaný dětskýma očima a na některých místech až příliš smířlivý se možná nehodí na adventní čas, ale doma byste jej rozhodně mít měli. (Veronika Bednářová, REFLEX 50/2018)
Komentář Peter Pothe
Srozumitelná, zábavná a dětem přístupná \" vyprávěcí\" knížka. Doporučuji všem, co se odmítají bát a nebojí se znát.
ONA DNES
https://amail.centrum.cz/download.php?msg_id=00000000882800bc533402c723c7&idx=1.2&filename=MFO48_07.pdf&r=98.14373585523661